Wygodna klatka dla gryzoni

Klatka dla gryzoni z chomikiem

Małe zwierzątko w domu to marzenie prawie każdego dziecka. Ze względu na ograniczone możliwości lokalowe wiele osób decyduje się na zakup świnki morskiej, chomika lub królika, z którym nie ma potrzeby wychodzenia na spacer. Należy jednak już na samym początku zwrócić uwagę na klatkę, w której zamieszka nowy domownik.

Jakie warunki musi spełniać klatka dla gryzoni?

Klatka dla gryzoni musi spełniać kilka warunków, żeby jej lokator czuł się komfortowo. Przede wszystkim należy postawić ją w miejscu, gdzie zwierzątko nie będzie miało poczucia zagrożenia. Zrelaksowany królik lub szczurek chętniej będzie uczestniczył w życiu rodzinnym. 

Klatka dla gryzoni

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając klatkę dla gryzoni:

  • Wielkość – w klatce muszą znaleźć się akcesoria, ponadto zwierzę musi mieć miejsce do swobodnego poruszania się a nawet biegania. Wielkość klatki uzależniona jest również od ilości zwierzątek, które w niej zamieszkają.
  • Odległość pomiędzy prętami – zbyt duże odległości pomiędzy prętami mogą stwarzać ryzyko dla bezpieczeństwa użytkownika, który będzie próbował wydostać się na wolność.
  • Akcesoria – w klatce obligatoryjnie muszą znaleźć się: poidełko, miseczka na karmę, domek lub miejsce na bezpieczne schowanie się, wyściółka oraz zabawki i ewentualnie przysmaki. 
  • Miejsce do zabawy – dla wielu gatunków gryzoni klatka jest tylko miejscem odpoczynku. Inne, jak szczury, myszy lub chomiki potrzebują możliwości zabawy. Dlatego częstym rozwiązaniem jest zakup wysokiej klatki, posiadającej więcej niż jeden poziomów. Dla mniejszych gryzoni wskazany jest również kołowrotek. Należy też zapewnić możliwość kopania lub drążenia tuneli.

Klatka dla gryzoni jest istotnym elementem życia naszego zwierzęcia. Wpływa na poprawę komfortu jego życia, poczucie bezpieczeństwa a tym samym obniża poziom stresu i przyczynia się do łatwiejszego oswojenia z domownikami. Ciekawą ofertę klatek dla gryzoni znajdziesz po adresem https://www.e-sas.pl/klatki-dla-gryzoni.