Jak wybrać domek dla psa?

domek dla psa

Psie leże jest dla psa jednym z najważniejszych miejsc w całym mieszkaniu. To w nim będzie spędzał większość swojego dnia podczas odpoczynku i snu. Leże musi zatem zapewniać nie tylko maksymalną wygodę ale również dbać o to, aby pies był w nim maksymalnie spokojny i bezpieczny. Najlepiej takie zadania spełnia domek dla psa, który pomimo tego, że stoi w domu jest dla psa swego rodzaju budą.\

Dlaczego to takie ważne?

domek dla psaPomimo tego że często właściciele psów o tym zapominają, psiaki to jednak udomowione ale jednak dzikie zwierzęta. A jak każde zwierze, muszą one mieć swoje miejsce azylu i spokoju, gdzie nie dotykane i niepokojone przez nikogo, mogą spokojnie odpoczywać lub obserwować świat.
O takie warunki z oczywistych względów ciężko np. w mieszkaniu w bloku, gdzie pies jest zawsze na widoku i zawsze każdy może go dotknąć i pogłaskać. Z tego powodu bardzo zalecane jest, aby stworzyć psiakowi miejsce odosobnienia, do którego wedle potrzeb będzie mógł się udawać. Takim miejscem może być jego leże, które będzie posiadało kształt domku dla psa dostępnego w tej ofercie https://www.obroza-elektryczna.pl/domki-dla-psow/.

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Domek dla psa, jak każde inne legowisko musi spełniać kilka bardzo ważnych kryteriów użytkowych.
Przede wszystkim musi być o odpowiednim rozmiarze, tak aby psiak nie był w nim ani zbyt mocno ściśnięty oraz aby nie ginął w nim jeśli będzie za duże.
Bardzo ważny jest również materiał z którego dany domek jest wykonany, Z reguły odradzana jest skóra, ponieważ pomimo tego, że jest bardzo estetyczna i wygodna w czyszczeniu, to w lecie bardzo mocno się nagrzewa, co może powodować, że pies nie będzie chciał do niego wchodzić w lecie lub też będzie się w nim zbyt mocno nagrzewał.
Z tego powodu najlepiej jest wybierać domki dla psów z materiału, przy czym dobrze jest, jeśli posiadać będą one ukryte suwaki umożliwiające ściągnięcie materiału, tak aby można je było uprać w pralce.