Dobra myszka komputerowa – na jakie parametry zwrócić uwagę?

myszka komputerowa

Zakup nowej myszki komputerowej wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Przy zakupie należy zwrócić uwagę nie tylko na jakość wykonania, design i cenę, ale również na wiele innych parametrów, które bardzo dokładnie zostały opisane w niniejszym artykule.

myszka komputerowaRozdzielczość sensora

Jednym z najważniejszym parametrów myszki komputerowej jest oczywiście jej czułość, a dokładniej mówiąc rozdzielczość sensora. Jak łatwo się domyśleć im większą rozdzielczość ma myszka komputerowa, tym oczywiście lepiej. Czułość myszki ma wpływ nie tylko na dokładność, ale również na szybkość. W przypadku tradycyjnych zastosowań parametr ten nie ma jednak aż tak dużego znaczenia. Do większości zadań wystarczy myszka o rozdzielczości 1000 DPI. Osoby, które potrzebują wysokiej jakości sprzętu, powinny rozejrzeć się za gryzoniami, które mają możliwość regulowania parametrów DPI.

Ergonomia myszki ma znaczenie

Bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że olbrzymie znaczenie ma ergonomia myszki. Warto wypróbować kilka modeli i wybrać taki kształt myszki, który idealnie pasować będzie do dłoni. Dobrze dopasowana myszka jest w stanie znacząco podnieść wygodę i szybkość pracy. Po ośmiu godzinach spędzonych w pracy, dłoń może być naprawdę bardzo zmęczona, dlatego też zbyt mała albo zbyt duża myszka może przynieść sporo irytacji i problemów zdrowotnych.

Dodatki do myszki

Przy wyborze myszki komputerowej warto zwrócić uwagę także na dodatki, które są do niej dołączone. Większość myszek bez żadnego większego problemu działa na gładkich powierzchniach, ale w niektórych przypadkach przydać może się porządna podkładka pod myszkę. Godne uwagi są wysokiej jakości podkładki ze specjalną podpórką na nadgarstki. Na półkach sklepowych można znaleźć modele, które mają nawet port USB. Dobrym wyborem jest także podświetlana myszka komputerowa, która prezentuje się naprawdę bardzo okazale. Podświetlanie stosuje się przede wszystkim w nowoczesnych myszkach gamingowych. Najlepsze są modele w których można regulować podświetlenie.