Lampy industrialne

wnętrze industralne

Styl industrialny w 2000 roku zawitał do Polski. Popularność zdobywał w ciągu kilku ostatnich lat. Pojawił się w USA, gdzie artyści postanowili wykorzystać fakt, że fabryki są opustoszałe i przeznaczyć je na własne mieszkania. Surowość tych wnętrz, ich przestrzenność i otwartość do tej pory inspirują deweloperów, którzy zajmują się tworzeniem tzw. softloftów. Żeby jednak wprowadzić do swojego wnętrza industrialny styl, nie trzeba mieszkać w odpowiednim budynku. Wystarczy niewielki remont bądź kilka dodatków, które sprawią, że dom nabierze charakteru loftu. Idealnym pomysłem jest wymiana lamp. Jakie są cechy idealnych lamp industrialnych?

Kolory – spośród których warto wybierać?

Lampy industrialne do stylowego wnętrza to przede wszystkim te, które mieszczą się w odpowiedniej kolorystyce. Postawić należy przede wszystkim na miedź. Jest to bowiem jeden z najczęściej pojawiających się odcieni w industrialnych aranżacjach. Świetnie sprawdzi się także pasująca do wszystkiego czerń. Idealnie zaprezentuje się na tle ściany ozdobionej cegłą, co jest bardzo popularnym rozwiązaniem w industrialnym wnętrzu. Warto przyjrzeć się także modelom w kolorze bieli. One także pasują do industrialnych aranżacji.

Lampy industrialne trendem 2018 roku

Bez wątpienia w 2018 roku królować będą industrialne dodatki do wnętrz w tym lampy. Stawia się bowiem na innowacyjność. Lampy loftowe zaskakują swoją formą. Odkrywa ona bowiem to, co w innych stylach jest zakryte. Mowa tutaj o eksponowaniu żarówki, a nawet kabla. Tych dwóch elementów lampa industrialna nie powinna ukrywać. To sposób na podkreślenie surowości wnętrza.

Trendy aranżacyjne a industrialne lampy to zależność, która powinna zainteresować każdą osobę podążająca za trendami wnętrzarskimi. Wybierając ten modny dodatek do swojego mieszkania, można zupełnie odmienić jego charakter i nadać mu stylu nawiązującego do opustoszałych fabryk z lat 60. XX wieku.