Książki z Wydawnictwa WSiP

wsip

Tematy dotyczące szkoły i podręczników pojawiają się regularnie, zwłaszcza pod koniec wakacji, kiedy większość rodziców wędruje po księgarniach, by kupić książki potrzebne dla dziecka. Oczywiście wiedzą już jakie to mają być podręczniki, gdyż poinformowani zostali o tym przez nauczycieli jeszcze przed wakacjami.

Wydawnictwo WSiP – trochę ciekawej historii

Wydawnictwo to ma bogatą historię, ponieważ swoją działalność zaczęło zaraz po wojnie w 1945 roku. „Elementarz dla szkół wiejskich” Mariana Falskiego był pierwszą wydaną przez nie publikacją. Od tej pory przez wszystkie lata aż do dziś wydawnictwo rozwijało swoją działalność, zyskując coraz większe znaczenie na rynku polskich podręczników i nie tylko. Wiele kolejnych zmian w szkolnictwie, następujących co kilka lat, wymagało od wydawnictwa również dużej elastyczności, konieczne bowiem było dostosowanie podręczników do zmian programów nauczania, właściwie na każdym etapie kształcenia. Wypuszczano więc na rynek coraz to inne podręczniki szkolne, a także szereg publikacji dla rodziców i nauczycieli. O wysokim poziomie wydawanych książek i działalności całego wydawnictwa świadczą chociażby otrzymywane przez nie nagrody (np. nagroda Polskiej Akademii Umiejętności), tytuły (np. Wydawca Roku 2007, Solidna Firma), puchary (np. puchar MEN za platformę edukacyjną WSiPnet.pl.).
Sprawą bardzo ważną jest również to, że wydawnictwo WSiP zaangażowało się w szkolenie nauczycieli. Prowadzony przez nie ośrodek doskonalenia nauczycieli wciąż prężnie się rozwija oferując liczne kursy i szkolenia.

Najlepsze podręczniki WSiP – co warto o nich wiedzieć?

WSiP wydaje podręczniki dla dzieci na wszystkich etapach nauczania, począwszy od przedszkola, a na liceach, technikach czy kształceniu zawodowym skończywszy. Swoją ogromną popularność wśród nauczycieli zawdzięczają one dobrej oprawie metodycznej i graficznej. Są ciekawie opracowane i przystępne dla dzieci i młodzieży oraz zgodne z podstawą programową.