Antyrama decyduje o spójności wnętrza

Aranżacja wnętrz wcale nie jest prostym zadaniem, stworzenie spójnej i eleganckiej przestrzeni to sztuka. Urządzenie wnętrz tak, aby prezentowały się zarówno stylowo, ale równocześnie były wygodne wymaga wiedzy, doświadczenia oraz odpowiedniego poczucia estetyki.

Kolory

Niezależnie od tego, w jakim stylu planuje się urządzenie mieszkania, czy domu, wybór odpowiednich kolorów to podstawa. Najlepiej decydować się na barwy stonowane, które będą świetną bazą dla aranżacji. Trzeba pamiętać, że kolory ścian nie mogą grać głównej roli, to wyposażenie i dodatki są najważniejsze.

Siła dekoracji – obraz, antyrama, wazony

Dekoracje oraz dodatki stanowią najważniejszą cześć aranżacji, choć wbrew pozorom to tylko elementy dekoracyjne, to one tworzą charakter pomieszczenia, bez nich wnętrze nie wyglądałoby tak samo. Możliwości jest nieskończenie wiele, można postawić na obrazy albo zdjęcia lub grafiki – wystarczy antyrama albo duża ramka na zdjęcia. Bardzo popularnym dodatkiem są te wazony, które pasują praktycznie do każdego wnętrza bez wyjątku.

Kształty i motywy

Spójne wnętrze będą stanowić również kształty oraz motywy. Dodatki nie mogą być dziełem przypadku, należy bardzo skrupulatnie przemyśleć koncepcję. Oczywiście nie warto przesadzać z ilością dekoracji – mniej znaczy więcej i tej zasady zaleca się trzymać. Można na przykład zdecydować się na dodatki w kształtach geometrycznych, co jest bardzo modnym ostatnio rozwiązaniem. Żadna rzecz nie może znaleźć się w aranżacji tylko dlatego, że została nam po remoncie i nie mamy pomysłu, co z nią zrobić.

Zachowanie spójności w aranżacji nie jest łatwe, ale nie jest niewykonalne. Po prostu trzeba dobrze zaplanować całą aranżację albo poprosić o pomoc specjalistę, który na pewno wskaże właściwą drogę i doradzi, jakie rozwiązanie będzie najlepsze.