Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

meble skandynawskie Dutchhouse

Jeżeli jakiś styl urządzania wnętrz naprawdę zawładną sercami Polaków, to zdecydowanie jest to styl skandynawski. Od bardzo wielu lat to właśnie meble i dodatki skandynawskie oraz charakterystyczne dla tego stylu kolorystyka oraz materiały, są najbardziej lubiane przez mieszkańców naszego kraju. A zatem, czym się charakteryzuje styl skandynawski oraz co go definiuje?

Charakterystyka stylu skandynawskiego

Mieszkańcy skandynawskich krajów uwielbiają prostotę w najlepszym wydaniu. Swoje domy urządzają zatem tak, że każde wnętrze dosłownie zachwyca. Meble mają proste formy i są wykonane z pięknego drewna. Kolory przywodzą na myśl naturę, wnętrza najczęściej utrzymane są w bieli i szarości, a kolorowe akcenty to najczęściej stonowany granat czy blady róż, trochę żółci i czerni. Wnętrza skandynawskie zachwycają sprzętami o doskonałym designie, niewymuszoną elegancją, ale też przytulnością i wygodą. To właśnie z nimi kojarzony jest już tak popularne słowo hygge, które właśnie między innymi odnosi się do tego, w jakim stylu mieszkają Skandynawowie.

Salon urządzony w stylu skandynawskim

Styl skandynawski doskonale przejął się w Polsce. Z pewnością jest to związane również z tym, że wiele popularnych sklepów z meblami pochodzi właśnie z tamtych krajów. Salon urządzony w stylu skandynawskim to doskonale miejsce, w którym może relaksować się cała rodzina. Jego najważniejszym meblem jest wygodna kanapa, która może być jasna, na przykład biała lub szara, obłożona miękkimi poduchami oraz pledami. W salonie urządzonym w stylu skandynawskim jest dużo światła oraz zielonych roślin doniczkowych.

Meble skandynawskie w nowoczesnych wnętrzach

Meble skandynawskie są na tyle wszechstronne, że będą doskonale komponowały się również we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu. Trzeba bowiem jasno zaznaczyć, że choć styl skandynawski kojarzy się z tym co przytulne, w domach Norwegów czy Szwedów nie brakuje też przecież szkła, metalu, oraz innych materiałów, które kojarzą się z tym co nowoczesne i współczesne. Wszystko jednak zaaranżowane jest tak, że widzi się i czuję, że w tym nowoczesnym domu toczy się prawdziwe ciepłe, rodzinne życie.