Nowoczesny telefon – iPhone


Obecny styl życia jest szybki, dynamiczny. Trudno sobie wyobrazić teraz komfortowe życie bez sprawnego telefonu komórkowego. Używamy go w pracy, w szkole, na co dzień, do komunikacji z przyjaciółmi i rodziną, do pomocy naukowych, do szybkiego wysłania maila. Praktycznie każdy posiada teraz telefon i co parę lat pojawia się dylemat: Na jaki telefon teraz się zdecydować?

Firma Apple

Przed zakupem danego telefonu, warto dowiedzieć się czegoś o marce, która go produkuje. Apple zajmuje się projektowaniem i produkcją komputerów, telefonów oraz serwisów internetowych i oprogramowania – IOS. Steve Wozniak – projektant, Steve Jobs i przedsiębiorca Ronald Wayne – założyli działalność w 1976 roku, aby sprzedawać systemy komputerowe. Nazwa marki – Apple Inc funkcjonuje dopiero od 2007 roku – kiedy to pierwszy model telefonu iPhone został zaprezentowany szerszej publiczności.
Przedsiębiorstwo ma ponad 300 sklepów detalicznych na terenie całego świata, sprzedaje swoje produkty za pomocą strony internetowej, a także są one dystrybuowane do innych sklepów z elektroniką. Według magazynu Forbes Apple zostało mianowane najsilniejszą marką roku w 2012.

Co wyróżnia iPhone na tle innych telefonów?

Między innymi jest to wygląd: nowoczesny, designerski, minimalistyczny. Widząc iPhona nie da się go pomylić z żadnym innym telefonem i jest to niewątpliwy plus marki – rozpoznawalność i wygląd, który przykuwa wzrok odbiorcy. Kolejnym aspektem jest nowoczesny i dedykowany dla produktów Apple’a system IOS. Wyprzedza on istniejące na rynku oprogramowania, ma intuicyjność używania, jest prosty, minimalistyczny i zwiększa komfort użytkowania telefonu komórkowego. Nie można zapomnieć, że iPhone posiada niepowtarzalny aparat. Zdjęcia i ich obróbka na tych telefonach jest na naprawdę wysokim, jakościowym poziomie (zarówno przedniej, jak i tylnej kamerki). W dzisiejszych czasach, które opanowały social media i dzielenie się z innymi, praktycznie każdym momentem życia, jest to bardzo ważna funkcja telefonu.