Mały budżet i telewizor w UHD (4K)? To możliwe

telewwizor 4k

W dzisiejszych czasach telewizory już nie są zaliczane do luksusów. Transmisja telewizyjna jest dostępna w niskiej cenie. Telewizory 4k można kupić w większości polskich sklepów już za kwotę mniejszą niż 2000 zł. Jak wybrać odpowiedni model mając przy sobie mniej niż wspomnianą liczbę? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym tekście.

Jaki kupić telewizor 4K mając mały budżet?

Kupno telewizora, który jest duży, a także wyświetla obraz w wyraźnych i realistycznych barwach nie jest dzisiaj wcale trudnym zadaniem. Wystarczy zrezygnować z niektórych udogodnień, aby móc cieszyć się dużą przekątną ekranu i zadowalającą wydajnością. Dla osób które oglądają seriale doskonale sprawdzają się telewizory 4K w wersjach budżetowych.

Kupując tanie telewizory najlepiej mieć na uwadze przekątną ekranu, która będzie wynosić od 42 do nawet 60 cali. Telewizory powyżej tej przekątnej będą droższe ze względu na swoją wielkość, koszty produkcji i transportu. Matryca powinna mieć odświeżanie na poziomie 50 lub 60 Hz. Warto zadbać o to, aby była to przynajmniej matryca LED. QLED i Oled to rozwiązania z wyższej półki cenowej.

telewwizor 4k

Którymi parametrami sprzętowymi się kierować?

Parametry sprzętowe w obecnych czasach powinny być adekwatne do rozwiązań, które będą wdrażane z czasem. Chcąc iść z duchem czasu powinniśmy przygotować się na odbiór sygnału cyfrowego, który będzie dostępny już w roku 2022. Miejmy też na uwadze łączenie się z telewizorem przez WiFi, możliwość odbioru transmisji strumieniowych np. z aplikacji takich jak Netflix czy VOD. Dobrym dodatkiem okazują się złącza HDMI i USB, dzięki którym telewizor z łatwością można podłączyć do laptopa, komputera, a także konsoli.