Jakie meble ogrodowe warto wybrać?

meble ogrodowe

Zadbany ogród to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Pozwala zrelaksować się wśród pięknej roślinności i przy śpiewie ptaków. Aby móc w pełni cieszyć się tymi atrakcjami, warto zakupić odpowiednie meble ogrodowe. Wygodne siedziska i ładny stół pozwolą nie tylko wypocząć w towarzystwie natury, ale także świetnie sprawdzą się do rodzinnych spotkań i imprez w ogrodzie. Jakie meble ogrodowe warto wybrać? 

Meble ogrodowe – klasyczne drewno

Meble ogrodowe wykonane są z różnych materiałów i każdy zestaw ma swoje wady i zalety. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są meble drewniane. Drewno idealnie wpasowuje się w naturalne otoczenie ogrodu, dzięki czemu jest odpowiednie zarówno do kompozycji nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych. Choć takie meble wyglądają elegancko, to nie są pozbawione wad. Przede wszystkim mogą być ciężkie – porządne, drewniane stoły i krzesła będą ważyć sporo, dlatego ich przemieszczanie może być problemem. Co więcej, o takie meble należy odpowiednio dbać i najlepiej chować je na okres jesienny i zimowy, aby móc cieszyć się nimi przez wiele lat. Dobra pielęgnacja i konserwacja zapewni piękny wygląd drewnianych mebli ogrodowych.

meble ogrodowe

Meble z tworzyw sztucznych – czy warto? 

Meble ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych cieszą się coraz większą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego. Tworzone są w różnych stylach i kolorach, są wytrzymałe, lekkie i wyglądają elegancko. Łatwo utrzymać je w dobrym stanie i nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Aby je wyczyścić, wystarczy przetrzeć je mokrą ściereczką. Ich przenoszenie jest proste i nie sprawia problemu, jednak ich lekkość może być także minusem. W trakcie burzy czy dużych wiatrów takie fotele mogą się łatwo przewracać, czy przemieszczać.