Jak kupić dobrą męska bluzę?


Bluzy męskie stanowią jedną z większych grup ubrań obecnych w szafach przeciętnych mężczyzn. Cenione są one za ogromną uniwersalność, lecz przede wszystkim za wygodę noszenia. Nie da się również ukryć, że wielu panów wybiera je, bo są one doskonale dostępne w większości sklepów odzieżowych. Niestety tak duża popularność tego ubrania nie idzie w parze z wiedzą, jak się je powinno wybierać. Przeciętny mężczyzna niewiele wie o tym, czym powinna charakteryzować się dobra męska bluza. Warto to zmienić, ponieważ dzięki temu zakupić będzie można naprawdę ciekawe ubranie.

Najważniejsze szczegóły bluz

Od czego zatem trzeba zacząć wybieranie męskiego modelu bluzy? Początek jest dokładnie ten sam co w przypadku innych ubrań, czyli należy zwrócić uwagę na rozmiar. Kupując bluzę zbyt małą, doprowadzi się do sytuacji, gdy będzie ona za mocno opinała ciało, co rzecz jasna nie tylko nie będzie wyglądało zbyt estetycznie, lecz dodatkowo będzie to po prostu skrajnie nieprzyjemne doświadczenie. Z drugiej jednak strony, jeśli nabędzie się bluzę za dużą, która za luźna na ciele, spowoduje się, że nabierze ona niezwykle młodzieżowego charakterze, co będzie  nieodpowiednie, chcąc w takiej bluzie chodzić np. do pracy.

Czy kolorystyka ma znaczenie?

Kolejną bardzo ważną sprawą, od której koniecznie trzeba powiedzieć w zakresie wybierania bluzy, jest określenie tego, czy jej kolor ma jakieś głębsze znaczenie, czy jest może tylko efektem gustu kupującego. Jak to więc wygląda w szczegółach?

Rzecz jasna wielu panów uważa, że kolor jest kwestią dowolną i zależnie od tego, jaki się komu podoba, taki powinien wybrać. Jest to ogromny błąd, ponieważ kolory na ubraniach odgrywają ogromną rolą w zakresie odpowiedniego dopasowywania ubrań do sylwetki. Dzięki dobrze dobranym barwom odzieży można nieco zamaskować dodatkowe kilogramy lub też wizualnie poszerzyć sylwetkę. Jaka jest w tym wypadku podstawowa zasada? Przyjmuje się, że panowie o nieco grubszych kościach powinni nosić bluzy ciemne,  czyli np. brązowe, granatowe lub po prostu czarne. Z drugiej jednak strony, jeśli ktoś ma nieco wyższy wzrost, a także szczupłą budowę ciała, to w takim wypadku sprawdzą się bluzy jasne.

Co ciekawe, nie tylko sam kolor powinien być brany pod uwagę w zakresie kupowania ubrania pod sylwetkę. Panowie o niższym wzroście powinni wybierać takie bluzy, które będą miały na środku suwak. Rozpinane wersje są w stanie znacznie wydłużyć sylwetkę. Co więcej, jeśli ktoś ma wąskie barki, dobrym wyborem będzie bluza z napisem na górze, ponieważ wizualnie poszerza on w barkach noszącego takie ubranie.

Czy materiał ma znaczenie?

Podczas kupowania bluzy wielu panów nie zwraca większej uwagi na to, z jakiego materiału są one uszyte. Uważają oni, że nie ma to sensu, ponieważ wszystkie dostępne na w danym sklepie egzemplarze wykonane są w dokładnie ten sam sposób. Jest to rzecz jasna ogromny błąd, ponieważ takie postępowanie może doprowadzić do tego, że nabędzie się bluzę kiepsko wykonaną, która nie będzie przepuszczała powietrza i w efekcie tego będzie powodowała duży dyskomfort podczas jej noszenia. Żeby tego uniknąć, bardzo ważnym zadaniem jest to, aby dokładnie sprawdzać metki bluz.

Czego dokładnie należy szukać na metkach? Przede wszystkim informacji na temat tego, jaki będzie ich skład. Jeśli przeważającą ilość będą stanowiły sztuczne dodatki, to w takim wypadku należy danej bluzy nie kupować. Idealnym zakupem będzie ten, gdy na metce 100% składu będzie naturalnego pochodzenia.

Dodatki do bluzy

Przeglądając dostępne w sklepie męskie bluzy, bez trudu można zauważyć, że oferowane są one w naprawdę wielu wariantach. Różnią się nie tylko kolorami, lecz także swoją budową. Dobrym tego przykładem jest np. kaptur. Dlaczego warto go mieć? Kaptur pełni przede wszystkim funkcje ochronne. Chroni on głowę przed wiatrem, zimnem a przede wszystkim przed deszczem. Innym równie pożądanym dodatkiem są kieszenie. Często występują one wersji otwartej, a nawet połączonej w jedną dużą przestrzeń obecną na brzuchu. Poleca się jednak w tym wypadku bluzy z bocznymi, zapinanymi na suwak kieszeniami.