Jak wybrać buty robocze zimowe? Opinie

Jak wybrać buty robocze zimowe? Opinie

Należy mieć świadomość, że istnieje kilka bardzo istotnych elementów obuwia, które muszą zostać spełnione, by produkt nie tylko doskonale zdał egzamin na co dzień w pracy, ale również mógł służyć pracownikowi przynajmniej przez kilka lat. Czym powinno się zatem sugerować wybierając buty robocze zimowe?

Jakie aspekty należy uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Rekomendowane jest przede wszystkim bardzo dokładne zwracanie uwagi na podeszwę. Powinna być ona nie tylko i wyłącznie wytrzymała, ale również gruba. W ten sposób będzie mogła odpowiednio izolować stopę pracownika od podłoża. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku wspomnianej grubej podeszwy występuje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo ewentualnego przebicia czy nawet zranienia stopy. Nie można oczywiście zapomnieć, że w przypadku chodzenia po gruzie, kamieniach czy żwirze grubsza podeszwa będzie zapobiegała powstaniu odcisków czy otarć.

Czym należy się jeszcze sugerować wybierając buty robocze zimowe?

W przypadku, gdy pracownicy na budowie chodzą po bardzo śliskich dachach, rekomendowane jest zaopatrzenie ich w obuwie antypoślizgowe. Warto również postawić na wyższe buty, które będą sięgały kostek. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wyższa cholewka będzie w stanie bez żadnego problemu ustabilizować staw skokowy, a także zapobiec ewentualnym kontuzjom. Nie można oczywiście zapomnieć o uwzględnieniu wodoodporności. Jak wiadomo pracownicy w zdecydowanej większości przypadków będą spędzać w pracy od 8 do 12 godzin.