Ebooki wygodniejsze niż tradycyjne książki


Nie brakuje osób, które po książki w wersji elektronicznej sięgają tylko w ostateczności lub nie zamierzają po nie sięgać w ogóle, gdyż uważają, że nic nie zastąpi dotyku, zapachu i szelestu książki. Można mieć różne zdania na ten temat, ale nie da się ukryć, że ebooki mają pewne cechy, które dają im wielką przewagę nad tradycyjnymi książkami. O jakie walory chodzi?

Czytanie bez względu na okoliczności

Na pewno dużą zaletą ebooków jest fakt, że książkę w wersji elektronicznej można czytać na telefonie w pociągu czy na tablecie w czasie przerwy na uczelni. Dźwiganie książki nie zawsze jest wygodne i możliwe, zaś w przypadku, gdy chciałoby się zabrać ich większą ilość, na przykład w podróż, zwykle nie wchodzi to w grę. Poza tym ebook można czytać wszędzie, nawet przy słabym oświetleniu czy w kiepskich warunkach pogodowych na zewnątrz.

Nie trzeba iść do biblioteki

Koszty książek powodują, że większość osób czytających wypożycza je, a nie kupuje, to jednak nie jest szczególnie dogodne. Udawanie się do biblioteki w czasach, gdy niemal wszystko już załatwia się w sieci, wydaje się przeżytkiem. Znacznie wygodniej jest ściągnąć ebooka niż czasem jechać przez większą część miasta, przy niepogodzie.

Na Księgarnia.PWN.pl można dowiedzieć się więcej na ten temat.