Dobra dieta czyli jaka?


Skąd czerpać rzetelne informacje na temat zdrowego żywienia? Wybór jest trudny, gdyż na temat diety może wypowiadać się prawie każdy. Jednak jak w szerokim świecie informacji znaleźć wypowiedzi ekspertów?

Internet, prasa, porada u specjalisty czy po prostu księgarnia?

Książki o dietetyce posiadają wiele zalet. Po pierwsze omawiają wybrany zakres dietetyki bardziej szczegółowo. Ponadto są łatwo dostępne, nie trzeba na nie czekać jak na wizytę u specjalisty. Nie wymagają również wielkich nakładów finansowych. Poza tym w razie potrzeby do książki zawsze można zajrzeć ponownie, a kiedy chcemy się nią z kimś podzielić jest to bardzo miłe i proste.

Poradnik czy podręcznik?

Księgarnie medyczne oferują podręczniki o dietetyce. Jest to stosunkowo wiarygodne źródło informacji. Takie książki dedykowane są dla uczniów i studentów oraz osób zawodowo zajmujących się dietetyką. Autorzy podręczników to zwykle osoby z wykształceniem medycznym, a swoją wiedzę opierają na badaniach naukowych.

Poradniki to kolejna, bardzo obszerna, grupa książek o dietetyce. W zasadzie i tu można wyróżnić dwie podkategorie: poradniki zawierające opis wybranej diety, bądź poradniki mające na celu wskazać w jaki sposób wprowadzić dobre zmiany w swoim systemie żywienia.

Bez względu na wykonywany zawód i zainteresowania czy stan zdrowia, każdy powinien znać podstawy dietetyki!