Profesjonalne shakery


Jednym z instrumentów, które pozwalają nadać utworowi niepowtarzalnego charakteru, są grzechotki. Umiejętność gry na nich nie jest tak prosta jak by się mogło wydawać, choć brzmieniem i wyglądem nieco przypominają popularne zabawki dziecięce.

Jaki shaker wybrać?

Zakup odpowiedniej grzechotki może stanowić nie lada zagwozdkę dla kupującego. Nie wystarczy bowiem wejść do sklepu i wybrać pierwszego lepszego modelu. Shakery brzmią zupełnie różnie w zależności od tego, z jakiego materiału zostały wykonane. Dlatego osoby, którym brak doświadczenia, powinny w miarę możliwości wypróbować ten instrument przed kupnem.

Aby uzyskać optymalne efekty, należy również wybrać grzechotkę dobrej jakości. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że efekt muzyczny będzie odpowiedni, a sam instrument nie ulegnie uszkodzeniu po kilku użyciach, a wręcz przeciwnie: posłuży przez długi czas.

Do czego używa się shakera?

Dla profesjonalistów, grzechotka daje możliwość stworzenia niepowtarzalnego, wpadającego w ucho utworu. Dzięki temu instrumentowi muzycznemu, kompozycja piosenki staje się niezwykle oryginalna.

Dźwięku wydawanego przez shaker nie da się z niczym porównać. Brzmi on co prawda jak dziecięca zabawka dla niemowląt, jednak to właśnie te zabawki powstały w oparciu o shakery – dlatego też wciąż trudno je do czegoś przyrównać.

Umiejętność gry na tym instrumencie wcale nie jest taka prosta i wymaga od grającego znacznie więcej niż zwykłego potrząsania. Opanowanie tej umiejętności może zająć wiele czasu.

Shakery dostępne pod adresem: https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusjonalia/shakery-387.html