Pendrive – na co zwracać uwagę?

Pendrive jest jednym z praktyczniejszych wynalazków służących do przenoszenia danych. Nie musimy już do tego używać płyt CD lub dyskietek, jak to robiliśmy w dawniejszych czasach. Jak wybrać odpowiedni pendrive, żeby był dla nas praktyczną pomocą?

Na pewno musimy zwrócić uwagę na objętość i maksymalną szybkość zapisu i odczytu danych.

Gdy lubimy dokonywać mądrych zakupów, możemy szukać jak największą objętość w jak najniższej cenie. Najpopularniejsza objętości to 8 i 16 GB. Do podstawowych zadań jest to wystarczająca objętość, choć istnieją pendrive mogące pomieścić znacznie więcej. Wszystko zależy od naszych potrzeb i od tego jakiego typu pliki będziemy używać.

Dobry pendrive ma możliwie wysoką szybkość zapisu i odczytu danych. Jest to drugi ważny aspekt, który sprawi, że nasza praca na danym urządzenie będzie sprawna i szybka.

Na co jeszcze zwracać uwagę? Jakie dodatkowe opcje może posiadać pendrive?

Wbudowany antywirus jest bardzo dobrym zabezpieczeniem dla naszych danych. Może zdarzyć się, że będziemy musieli podłączyć nasz pendrive do komputera, który nie ma aktualnego oprogramowania antywirusowego, możemy jednak być wtedy bezpieczni. 

Istnieją modele pendrive z wbudowaną klawiatura. Możemy ustawić w nim kod lub hasło i w ten sposób zabezpieczyć nasze dane. Nie musimy wtedy obawiać się, nawet gdy zgubimy nasz sprzęt, ponieważ nikt nie wykorzysta go do złego celu. W bardziej zaawansowanych urządzeniach stosuje się odcisk palca, żeby korzystać z danych zawartych na pendrive.

Funkcja PC LOCK jest to ciekawa i nowatorska metoda stosowana w niektórych przedsiębiorstwach, które chcą zabezpieczyć się przed kradzieżą danych. Na czym polega? Pendrive w tym wypadku możemy wykorzystać jako klucz do uruchomienia naszego komputera.

Pendrive są dostępne w wielu interesujących wzorach i kolorach. Mogą być doskonałym i praktycznym prezentem dla bliskiej osoby. Możemy też wybrać taki model pendrive, który będzie pasował do naszej osobowości. Na przykład w kształcie ulubionego zwierzaka bądź samochodu.