Klawiatury bezprzewodowe

klawiatura bezprzewodowa

Jedną z największych rewolucji w elektronice było zastosowanie fal radiowych i podczerwonych do zdalnego sterowania urządzeniami. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie konieczności podchodzenia do telewizora w celu zmiany kanału lub ustawień, podobnie niemal nie istnieją już kablowe telefony przewodowe. Technologia znajduje zastosowanie w niemal wszystkich dziedzinach naszego życia, dlatego nie jest niczym dziwnym, że klawiatury bezprzewodowe stały się niemal standardem w przypadku wykorzystania z komputerami stacjonarnymi.

Korzyści z posiadania klawiatury bezprzewodowej

Klasyczne klawiatury kablowe posiadają w zasadzie tylko jedną zaletę – nie trzeba ich ładować. Przewód komunikacyjny zapewnia również odpowiednie zasilanie, dlatego w ogóle nie istnieje problem z baterią. Klawiatury bezprzewodowe dają za to szereg innych korzyści: można wygodnie ustawić je w dowolnym miejscu biurka, łatwo przenosić między urządzeniami, szybko przestawić w przypadku czyszczenia okolic monitora, a także położyć na kolanach, gdy konieczne jest obsłużenie komputera z większej odległości.

Postęp technologiczny sprawił, że wydajność baterii jest na tak ogromnym poziomie, że konieczność ładowania w zasadzie odchodzi w niepamięć. Istnieją modele posiadające panele fotowoltaiczne, a tym samym posiadające praktycznie nieskończone źródło zasilania. W przypadku klasycznych baterii, ich żywotność przewiduje się nawet na kilka lat nieprzerwanego działania. Jeszcze inne ładowane przez port USB mogą działać zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo, a dodatkowo jedno ładowanie zapewnia kilka miesięcy bezproblemowej obsługi. W tym wypadku korzystanie z archaicznej klawiatury przewodowej wydaje się równie zbędne, jak korzystanie z klasycznego telefonu analogowego przytwierdzonego do ściany.

Klawiatury bezprzewodowe zrównały się już ceną ze swoimi kablowymi odpowiednikami i można je nabyć w komplecie z myszkami, gdzie oba urządzenia korzystają ze wspólnego odbiornika. Oznacza to, że w komputerze zajmowany jest tylko jeden port USB, co stanowi kolejną przewagę nad przestarzałymi konkurentami.