Słuchawki ochronne- bezpieczna gra na perkusji dla najmłodszych


Dzieci od najmłodszych już lat przejawiają niezwykłe zainteresowanie muzyką. Można więc to wykorzystać i proponować im różne rodzaje instrumentów do wyboru, by znaleźć ten, który pokochają całym sercem. Jeśli jednak zostanie nim perkusja, warto pamiętać o zachowaniu podstawowych środków ostrożności, do których należy ochrona słuchu małego muzyka. 

Dlaczego zawsze należy zakładać słuchawki ochronne podczas gry?

Chociaż często o tym zapominamy, to ludzki słuch jest bardzo delikatny i przy głośnych dźwiękach łatwo może dojść do jego uszkodzenia, które nie zawsze jest odwracalne. Szczególnie delikatny jest narząd słuchu u najmłodszych, a z zestawu perkusyjnego można wydobyć bardzo głośne dźwięki, porównywalne nawet z startującym samolotem. Dlatego zawsze, bez względu na to czy bierze się udział w szybkim treningu czy pełnym występie przed publicznością, słuchawki ochronne są obowiązkowe! 

Jak wybrać odpowiednią ochronę słuchu dla najmłodszych perkusistów?

Dzięki odpowiedniej ochronie słuchu nie trzeba rezygnować z częstego i  naprawdę głośnego grania, a bogata oferta jaką znaleźć można na rynku sprawi, że każdy mały muzyk znajdzie coś dla siebie. Do wyboru mamy zatyczki do uszu oraz słuchawki wyciszające. Te ostanie chyba lepiej sprawdzą się u dzieci, są bowiem łatwe w użyciu oraz dodają profesjonalnego wyglądu. Należy jedynie zwrócić uwagę na odpowiednie dopasowanie kabłąka oraz jakość materiałów z jakich wykonane są słuchawki, dobrze jeśli są to wysokiej jakości tworzywa przyjazne dla skóry, odporne na działanie potu i mechaniczne ścieranie. Na koniec pozostaje  tylko wybrać wzór, który najbardziej przypadnie do gustu młodemu perkusiście i gotowe, może grać bezpiecznie!

Słuchawki ochronne dostępne na https://drumcenter.pl/pl/menu/akcesoria/ochrona-sluchu-118.html