Po co korzystać z usług składu celnego?


Skład celny to miejsce, które pełni bardzo specyficzną rolę w transporcie międzynarodowym. Nie wszyscy wiedzą, że korzystanie z niego jest bardzo korzystne dla przedsiębiorców importujących towary do kraju. Po co właściwie korzystać z usług takiej organizacji jak skład celny?

Mniejsze koszty na start

Sprowadzanie towarów zza granicy wiąże się z tym, że należy uiścić za nie cło. Skład umożliwia przechowywanie części towarów i opóźnienie terminu spłaty cła. W ten sposób przedsiębiorca może sprzedać część sprowadzonego towaru, a zyski przeznaczyć na spłatę pozostałej części cła. W ten sposób może on utrzymać płynność finansową, nawet jeśli ma z nią problemy. Agencja celna może pośredniczyć w poprawnym wyliczeniu wysokości cła oraz w jego opłacie. Dzięki temu importer nie musi znać się na prawie ani walczyć z biurokracją. Może po prostu skorzystać z usług specjalisty, co pozwoli mu oszczędzić czas i nerwy.

Bezpieczeństwo towaru

Obsługa celna bierze na siebie odpowiedzialność za towary przechowywane w ich magazynach. Oznacza to, że mogą one tam spokojnie czekać, aż importer będzie gotowy je odebrać. Jest to też równoznaczne z tym, że nie musi on wykupywać specjalnej przestrzeni magazynowej, ani przejmować się transportem towaru do wynajętych magazynów. Dla przedsiębiorcy to po prostu mniej problemów, tym bardziej że towary są zabezpieczone aż do momentu rozliczenia się z urzędem celnym.