Wybieramy żwirek dla kota – wady i zalety różnych rozwiązań

żwirek silikonowy dla kota

Jeśli masz w domu kota, czas pomyśleć o odpowiednich dla niego warunkach. Oprócz jedzenia i miejsca do spania, Twój zwierzak potrzebuje także kuwety. W mieszkaniach i domach z powodzeniem stosowane są specjalne kuwety z wypełniaczami, które pomagają rozwiązać problem higieny i utrzymać czystość w pomieszczeniach mieszkalnych. W sklepach dostępny jest duży wybór tych związków, różniących się między sobą różnymi kryteriami.

Jakie wypełnienie do kuwety wybrać?

W dawnych czasach do tworzenia kuwety dla kotów domowych używano skrzynek i innych pojemników wypełnionych piaskiem lub papierem. Jednak związki te nie do końca spełniały swoje zadanie, wymagały ciągłej wymiany i rozprzestrzeniały nieprzyjemny zapach kociego moczu.

Jakie są inne rodzaje wypełniaczy?

Asortyment produktów dla zwierząt obejmuje inne rodzaje żwirków do kuwety dla kota. Rozważmy je.

Rodzaje wypełniaczy:

  1. Mineralny żwirek- składa się z ziarnistych minerałów o porowatej strukturze. Naturalny skład dobrze wchłania zapachy i płyny. Zużycie ekonomiczne. Zepsuty granulat można wyczyścić specjalną szpachelką.
  2. Żwirek silikonowy dla kota (sprawdź tutaj)- bardzo dobrze chłonie wilgoć i pochłania nieprzyjemne zapachy wydobywające się z kuwety.
  3. Kukurydza to hipoalergiczna kompozycja, która ma podobną strukturę do wypełniacza do drewna. Może być stosowany dla małych kociąt. Dozwolone jest spłukiwanie do kanalizacji. Doskonała neutralizacja zapachów i absorpcja wody.
  4. Glina – małe granulki niektórych rodzajów gliny, przypominające kształtem piasek.

Żwirek dla kota powinien być produktem o dobrej strukturze, który nie uszkadza łap i nie zanieczyszcza sierści. Kompozycja powinna mieć naturalny zapach, nie zawierać toksycznych i uczulających elementów oraz nie tworzyć zbędnych śmieci w mieszkaniu.