Jaka mata będzie najlepsza dla naszego psa?

fajne psie maty

Coraz więcej właścicieli psów decyduje się na zakup maty dla swojego pupila. Mogą one bowiem służyć do wielu celów. Mata świetnie nadaje się do przewożenia psa samochodem, a także może stanowić idealne legowisko dla psa w domu.

Rodzaje mat dla psów

fajne psie maty

Maty dla psów dostępne są w różnych rodzajach. Dużą popularnością cieszą się te, które służą do przewożenia psa w samochodzie. Są one świetnym zabezpieczeniem przed ewentualnymi zabrudzeniami oraz zniszczeniami tapicerki. Popularne są także maty, które stosuje się w psich budach. Charakteryzują się one większą grubością. Dzięki temu psu jest po prostu cieplej. Mata dla psa często wykorzystywana jest także jako legowisko dla psa w domu. Trzeba jednak pamiętać, aby taka mata była odpowiednio miękka oraz duża. Jeśli pies ma ją traktować jako swoje legowisko, musi ona być odpowiednio wygodna oraz duża, tak aby pies zmieścił się na niej w całości. Na rynku dostępne są także specjalne maty dla szczeniaków, które służą do nauki czystości.

Maty specjalne

W sklepach zoologicznych zakupić można także maty specjalne, nieco bardziej nowoczesne. Mowa tu przede wszystkim o matach grzejących oraz chłodzących. W zależności od swoich właściwości maty te idealnie spisują się latem oraz zimą. Mata chłodząca da psu ulgę podczas gorących, letnich dni. Natomiast mata grzewcza ogrzeje czworonoga podczas zimowych wieczorów. Pamiętać jednak należy, że takie maty wymagają podłączenia do źródła zasilania.