Jak skutecznie odstraszyć bezpańskie koty?

odstraszacz kotów

Zmagasz się z problemem bezpańskich kotów na swojej posesji i chcesz skutecznie się ich pozbyć? Odstraszacz kotów to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli w bezpieczny sposób pozbyć się niechcianych gości. Czym jest odstraszacz kotów i jakie są jego rodzaje?

Bezpieczne ultradźwięki

Jeśli do twojego ogrodu często zaglądają bezpańskie koty możesz mieć obawy, że przeniosą one choroby lub kleszcze na zwierzęta pozostające pod twoją opieką. Odstraszacz kotów pozwoli pozbyć się kota z posesji w bezpieczny dla niego sposób. Na rynku znajdziemy urządzenia emitujące ultradźwięki, które odstraszają koty, kuny czy lisy. Niesłyszalny dla człowieka dźwięk wychwytywany jest przez koty, dzięki czemu nie zbliżą się one do ogrodzenia, zza którego emitowane są fale.

odstraszacz kotów

Produkty zapachowe

Oprócz wspomnianych wyżej urządzeń emitujących fale ultradźwiękowe, na rynku dostępne są również koncentraty roślinne, środki chemiczne repelenty czy inne skuteczne preparaty w płynach. Zapach tych substancji jest zazwyczaj słabo wyczuwalny lub przyjemny dla zmysłu powonienia człowieka, zatem ich użytkowanie nie sprawi domownikom przykrości. Dla kotów zapachy te będą jednak nieprzyjemne, a kot zacznie unikać spryskanych miejsc. Odstraszacz kotów jest dostępny w sklepach w różnych formach np. jako:

  • koncentraty do wykonywania oprysków,
  • spraye do oznaczania wybranych miejsc w ogrodzie i przy budynkach,
  • granulaty.