Jakie nawozy ogrodnicze są godne uwagi?

nawozy ogrodnicze

Na rynku jest wielu rzetelnych producentów, którzy oferują wysokiej jakości nawozy ogrodnicze. To właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wielu rolników nie ma zielonego pojęcia, na które produkty warto postawić. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które nawozy ogrodnicze są godne polecenia i czym się wyróżniają na tle innych produktów.

Moda na nawozy azotowe

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi nawozy azotowe. Mowa tutaj na przykład o nawozach przedsiewnych, a dokładniej mówiąc o nawozach amonowych, które dostępne są w łatwo przyswajalnej formie amonowej. Wielu producentów oferuje także rewelacyjne nawozy pogłówne, które dostępne są w formie saletry. W polskim rolnictwie jest także olbrzymi boom na nawozy uniwersalne. Praktycznie w każdym większym sklepie rolniczym można znaleźć saletrę amonową albo popularny mocznik.

Nawozy fosforowe

W rolnictwie i ogrodnictwie stosowane są także od lat nawozy fosforowe, które przynoszą satysfakcjonujący efekt. Godny polecenia jest między innymi fosfat albo mączka fosforytowa. Nawozy tego typu doskonale nadają się do nawożenie roślin w ogrodach przydomowych lub działkowych. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim zachowanie odpowiedniej dawki, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia roślin.

Jakie nawozy do ogrodu?

Dla wielu osób najtrudniejszym zadaniem jest wybranie nawozów jesiennych do ogrodu. Najlepszym wyborem są nawozy ogrodnicze oparte na potasie, który jest niezbędny roślinom w okresie kwitnienia oraz w czasie przygotowania roślin do sezonu zimowego. W pierwszej kolejności warto postawić na nawozy jesienne do ogrodu które w swoim składzie mają siarczan potasu.