Body damskie – element garderoby niezbędny podczas ćwiczeń


Coraz więcej kobiet uprawia różnego rodzaju aktywności fizyczne, dostrzegając w tym wiele zalet. Dawka ruchu – niezależnie od tego, czy jest to jogging, jazda na rowerze, czy cross fit – pozytywnie oddziałuje na kondycję organizmu. Przy okazji panie mogą zgubić także zbędne kilogramy. Podczas ćwiczeń warto mieć na sobie wygodną odzież, która będzie przylegała do ciała, utrzyma jego temperaturę na stałym poziomie oraz zapewni swobodę ruchów. Wszystkie te funkcje spełnia body damskie.

Body z materiału termoaktywnego

Odzież termiczna różni się od bawełnianej. Zakładając ją, stwarzamy sobie warunki do prawidłowej termoregulacji ciała. Pot odparowuje podczas wysiłku, dzięki czemu tkanina nim nie przesiąka.

Jeśli dodatkowo górę stroju stanowi body, panie mogą być pewne, że trening będzie prawdziwą przyjemnością. Specjalny krój i zapięcie w kroku (które czasami nie występuje, a body wkładane jest przez nogi) sprawiają, że nic się nie podwija, bielizna nie jest widoczna, a wszystkie ćwiczenia można wykonywać bez skrępowania w pełnym zakresie.

Z zapięciem, czy bez?

Body damskie (https://www.gorteks.com.pl/pol_m_Bielizna-modelujaca_Rodzaje_Body-220.html) może posiadać zapięcie w kroku w postaci haftek lub zatrzasków. Niejednokrotnie producenci z niego rezygnują. Kupując body, należy zastanowić się, które rozwiązanie wydaje się lepsze. Z pewnością drobne guziki w niczym nie przeszkadzają i mogą ułatwić zdejmowanie kostiumu na przykład w trakcie korzystania z toalety.