Co czytać gdy ma się problemy ze wzrokiem? Książki z dużą czcionką

książka z dużą czcionką

Jesień życia nie musi oznaczać konieczności rezygnowania ze swoich przyzwyczajeń oraz ulubionych zajęć w tym hobby, jakim jest czytelnictwo. To samo dotyczy osób, które mają problemy ze wzrokiem w postaci krótkowzroczności lub niedowidzenia. Bariery, które kiedyś były rzeczywistym problemem, współcześnie są tylko niewielkim utrudnieniem. Wydawcy oraz producenci dokładają wszelkich starań, aby czytelnictwo w Polsce się rozwijało.

Ułatwienia dla osób niedowidzących – książka mówiona oraz duża czcionka

Wsparciem dla osób słabowidzących są specjalne odtwarzacze, które umożliwiają odsłuchiwanie treści książek. Książki w formie cyfrowej sprawdzają się doskonale podczas podróży, na wakacjach, a także podczas zwykłego odpoczynku.

Drugim rozwiązaniem, coraz bardziej popularnym są książki z dużą czcionką. Poza umożliwieniem odczytania treści kolejną zaletą tego typu pozycji jest ochrona przed nadmiernym zmęczeniem oczu oraz ich nadwyrężaniem. Większość książek z dużą czcionką od PWN posiada ponadto odpowiedni typ czcionki ułatwiający rozpoznawanie liter, optymalne ułożenie treści oraz odpowiednio dobrany i dopasowany kontrast. Sprawia to, że korzystanie z nich jest bardzo komfortowe.

Pozycje wydawnicze tego typu książek uzupełniane są o coraz to nowsze tytuły. Współcześnie dostępne są publikacje z gatunków takich jak kryminał, sensacja, thriller, literatury faktu, różnego rodzaju powieści, a także z gatunku fantastyki. Szeroki wybór sprawia, że każdy, kto boryka się z problem niedowidzenia znajdzie coś, co trafi w jego gusta.