Monitor do biura na miarę potrzeb

monitor do biura

Praca biurowa nie jest wcale lżejsza od pracy fizycznej. Oczywiście nie da się na zasadzie generalizacji wskazać jednolitego obciążenia, jakie charakteryzuje tego typu stanowiska, jednakże ogólna specyfika pracy biurowej jest porównywalna w każdej firmie. W dużej mierze opiera się ona na pracy przy komputerze, która sama w sobie jest męczącym zadaniem. Tym cięższym, im gorszej jakości sprzęt przyszło użytkować danemu pracownikowi.

Wszystko zaczyna się od monitora

Najbardziej intensywnie eksploatowanym w czasie pracy w biurze narządem jest oczywiście wzrok. Oczy obserwują zarówno papierowe dokumenty, jak i dane wyświetlane na monitorze ekranowym. Aby ich nie przemęczać, stanowisko pracy powinno być zaopatrzone w odpowiednie oświetlenie oraz w monitor do biura o dostatecznej charakterystyce.

Podstawowym parametrem, jaki jest istotny przy doborze biurowego monitora, jest rozmiar ekranu. Im większy, tym lepszy, szczególnie jeśli mowa jest o stanowisku pracy grafika komputerowego lub projektanta. Warto zatem poświęcić kilka chwil więcej, aby wybrać monitor, który będzie odpowiadał potrzebom danego pracownika.

monitor do biura

Jakość matrycy w monitorze do biura także ma znaczenie

Oczywiście sam rozmiar to nie wszystko. Niezbędne jest także zadbanie o matrycę odpowiedniej jakość. Dzięki temu wyświetlane barwy będą wierne rzeczywistości, a wzrok nie będzie musiał wytężać się co chwilę w celu dostosowania do marnej jakości obrazu.

Bezpieczeństwo i higiena pracy wymaga zatem, aby monitor do biura nie był pierwszym lepszym produktem, lecz spełniał co najmniej minimalne oczekiwania pracowników. Dzięki temu firma zyskuje na profesjonalizmie, a przy tym na wdzięczności swoich pracowników.