Jaką perkusję wybrać?


Dla znacznego grona osób muzyka stanowi odskocznię od rzeczywistości oraz problemów. Dla niektórych muzyka jest pasją, z którą wiąże się bezpośrednio gra na instrumencie. Jednym z ciekawszych jest bez wątpienia perkusja. Na rynku dostępne są dziesiątki modeli, co sprawia, że podczas zakupu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając perkusje należy przede wszystkim oszacować własny budżet, na podstawie którego będzie dobierany zestaw. Równie istotny element stanowi gatunek muzyki grany na perkusji. Przede wszystkim dla osoby początkującej nie jest potrzebny bardzo drogi i w pełni profesjonalny zestaw. Jest to spowodowane jedną sprawą – taka osoba nie będzie potrafiła wykorzystać pełnego potencjału.
Także cena oraz gatunek muzyki powinien być pierwszorzędnym elementem, który będzie decydujący podczas dobierania instrumentu.

Z czego składa się perkusja?jaka perksuja

Perkusja nie jest przede wszystkim pojedynczym instrumentem. W jej skład wchodzi kilka elementów. Zestaw perkusyjny to centrala, werbel, tom tom oraz floor tom. Warto także dodać, że można wyróżnić dwie najważniejsze konfiguracje: fusion oraz standard.

Fusion i standard

Obie konfiguracje różnią się pod wieloma względami. Jeśli chodzi o wersję fusion to jej brzmienie jest znacznie subtelniejsze oraz delikatniejsze. Jest to spowodowane przede wszystkim mniejszym rozmiarem tomów, co daje uczucie skupienia dźwięku.
Podczas kupna warto również zwrócić uwagę na naciągi. W tej kwestii rynek jest bardzo urozmaicony i tą decyzję należy dokładnie przeanalizować.

Podsumowanie

Reasumując, decydując się na perkusje dla osoby początkującej nie warto rozglądać się za drogim sprzętem, ponieważ cały potencjał z pewnością nie zostanie wykorzystany. Istotną rolę powinna stanowić cena. Nie ma co porywać się od razu na głęboką wodę. Konfiguracja perkusji będzie zależna także od gatunku granej muzyki.