Czym są wielodoniczki?


Tworzenie rozsad może być wykonywane na różne sposoby. Doświadczeni ogrodnicy oraz osoby produkujące większe ilości sadzonek bardzo często sięgają po tak zwane wielodoniczki. Czym są takie produkty, w jakim stopniu różnią się od klasycznych doniczek? Kiedy warto po nie sięgnąć, jakie wybrać? Oto podstawowe informacje o wielodoniczkach.

Produkcja rozsady doniczkowanej – wielodoniczki

Zapotrzebowanie na rozsady roślin jest wyjątkowo wysokie. Jednocześnie standard ich produkcji wzrasta, dlatego coraz chętniej sięga się po wielodoniczki. Są to specjalne platformy, które wyglądają jak połączenie wielu małych, najczęściej kwadratowych doniczek do rozsad w jedną całość. Inne nazwy stosowane na wielodoniczki to między innymi palety rozsadowe czy multiplaty. Wielodoniczki niosą ze sobą liczne korzyści i są dostępne w sklepie Otorolny.pl

  • niska cena,
  • wygodny wysiew lub rozsada,
  • łatwe doglądanie, pielęgnacja roślin
  • niewielka ilość zużywanego podłoża,
  • prosta dalsza dystrybucja.

Wielodoniczki z powodzeniem stosowane są w produkcji dużych ilości roślin, ale znajdują także zastosowanie w ogrodnictwie na mniejszą skalę.

Jakie wielodoniczki warto wybrać?

Wybór wielodoniczek powinien być uzależniony od potrzeb. Różnią się one kształtem, wielkością, pojemnością, ilością doniczek w formie. Ważna jest także kwestia materiału wykonania wielodoniczek. To od niej zależą właściwości produktu, jego trwałość oraz sposób późniejszego wysadzania roślin na przykład do gruntu.