Co odróżnia sekator elektryczny bezprzewodowy od zwykłych nożyc elektrycznych z przewodem?

sekatory elektryczne

Sekatory elektryczne to narzędzia używane do przecinania materiału roślinnego. Występują w różnych rozmiarach i kształtach w zależności od ich przeznaczenia. Sekator elektryczny bezprzewodowy jest podobny elektrycznych nożyc z przewodem, ale czy się dokładnie różni?

Czym różnią się te dwa rodzaje sekatorów elektrycznych?

Pierwszym rodzajem sekatorów jest sekator elektryczny a takie znajdziesz tutaj. Te nożyce ogrodowe są zasilane bateriami i mogą pracować bez konieczności podłączania przewodu. Akumulatorowe sekatory elektryczne doskonale nadają się do cięcia:

  • trawy
  • chwastów
  • małych gałęzi
sekatory elektryczne

Drugi rodzaj sekatorów elektrycznych to przewodowe elektryczne nożyce ogrodowe. Sekatory elektryczne z przewodem mają dłuższy przewód zasilający i mogą ciąć podobne rzeczy co bezprzewodowe modele, choć, przewodowe nożyce elektryczne najlepiej nadają się do wycinania bardziej wymagających rzeczy takich jak grube gałęzie czy gęstę żywopłoty.

Jaki jest dla Ciebie najlepszy rodzaj sekatorów elektrycznych?

To naprawdę sprowadza się do osobistych preferencji. Jeśli chcesz ciąć trawę, chwasty i mniejsze gałęzie, to bezprzewodowe sekatory elektryczne będą dla Ciebie idealne. Jeśli jednak chcesz ścinać duże pnie drzew i konary, idealne są sekatory elektryczne z przewodem zapewniające większą moc. Oba typy sekatorów dobrze sprawdzają się przy cięciu roślin, choć każdy ma swoje wady i zalety. 

Sekator elektryczny umożliwia znacznie szybsze cięcie przy niższych kosztach w porównaniu z tradycyjnymi sekatorami ogrodowymi. Warto wybierać go gdy nie przeprowadzamy często zaawansowanych prac ogrodowych, a potrzebujemy jedynie sekator do dbania o stan naszego ogrodu. W takiej sytuacji i lekki i mniejszy sekator elektryczny będzie idealnym rozwiązaniem.