Które telewizory Samsung są najlepsze dla graczy?

telewizory samsung

telewizory samsungW dzisiejszych czasach telewizory Samsung wykorzystywane są nie tylko do oglądania telewizji, ale również do grania w gry. Konsole PlayStation i Xbox cieszą się dużym zainteresowaniem i z roku na rok oferują coraz lepszą grafikę. Aby móc w 100% cieszyć się ze swojej ulubionej gry należy oczywiście postawić na porządny telewizor i wysokiej jakości głośniki.

Najlepszy telewizor dla gracza

Miłośnicy wirtualnej rozrywki nie muszą ograniczać się jedynie do monitora. Aby wykorzystać cały potencjał konsol warto kupić telewizory Samsung w granicach 55-60 cali, ofertę w dobrych cenach znajdziesz na tej stronie https://www.sferis.pl/telewizory-2096/sklep-samsung. Osoby, które nie dysponują zbyt dużym pokojem albo salonem nie powinny wybierać tak dużych przekątnych, ponieważ wówczas granie będzie mało komfortowe. W przypadku graczy jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście częstotliwość odświeżania, czas reakcji i tzw. input lag. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać porządny monitor, powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Idealny sprzęt dla wymagających graczy

Najlepszym czasem reakcji mogą pochwalić się nowoczesne telewizory Samsung OLED. W modelach tych matryca sprawnie wygasa i bardzo szybko aktywuje piksele. Wymagający gracze powinni postawić na urządzenia, które charakteryzują się bardzo niską wartością tego parametru, dzięki czemu znacząco poprawi się komfort grania. Jeżeli chodzi o samą płynność obrazu, to w dużej mierze zależy ona od częstotliwości odświeżania każdego piksela. Jeżeli chodzi o telewizory Samsung do konsol, to minimalna wartość powinna wynosić około 100Hz. Jak wspomniano powyżej bardzo ważnym parametrem jest także współczynnik input lag, który w dużym skrócie określa szybkość przesyłania sygnału, od którego zależy wyświetlany aktualnie obraz. Przy dużych opóźnieniach niestety nie będzie można szybko reagować na obecną sytuację w grach. Dobry sprzęt powinien mieć wartość input lag na poziomie 20–40 ms. Parametr ten ma olbrzymie znaczenie przede wszystkim dla miłośników strzelanek, gdzie jak powszechnie wiadomo każda mini sekunda jest na wagę złota.