Fotopułapka leśna


Fotopułapki leśne wykorzystywane są coraz częściej. Bardzo często można spotkać je w najróżniejszych parkach krajobrazowych lub na terenach, które zamieszkiwane są przez rzadkie gatunki zwierząt. Jak działa fotopułapka leśna i na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Fotopułapka leśna

Jest to krótko mówiąc kamera, która służy do obserwacji zwierząt. Jak wiadomo, zwierzyna mieszkająca w lesie płoszy się, gdy widzi człowieka. Dlatego niemożliwa staje się jej obserwacja i badanie zachowań. W tym celu na drzewach zakłada się tak zwane fotopułapki leśne. Obecnie są one najczęściej wykorzystywane przez myśliwych, sympatyków łowiectwa czy pracowników Lasów Państwowych.

Ich ogromną zaletą jest fakt, że są one wodoodporne, dlatego deszcz czy śnieg nie stanowią dla nich żadnego zagrożenia. Wiele z nich działa na zasadzie czujnika ruchu, gdyż nagrywanie rozpoczyna się w momencie, gdy w pobliżu kamery pojawia się jakieś zwierzę. Jednak nie jest to do końca dobre, gdyż czasami ruch jest tak minimalny, że kamera nie jest w stanie go zarejestrować. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest zakup kamery, która non stop nagrywa obraz. Myśliwi bardzo często kupują fotopułapki na podczerwień, dzięki czemu możliwe staje się nagrywanie zwierzyny nocą.

Kamery takie można zakupić na wielu stronach internetowych bądź w sklepach myśliwskich. Wystarczy bowiem tylko znaleźć odpowiedni model, a następnie umieścić go w mało widocznym miejscu w lesie. Najczęściej jest to miejsce żerowania zwierząt, gdyż wtedy pojawia się ich tam najwięcej.