Czy drukarka laserowa w domu to dobry pomysł?

drukarki

Drukarka w każdym domu powinna się znajdować i kropka. Przydaje się nie tylko w celach rozrywkowych, do drukowania zdjęć, czy też grafik, ale również w pracy lub nauce. O ile określenie potencjalnego przeznaczenia drukarki jest bardzo proste, to już kupienie konkretnego jej rodzaju napawa wielu potencjalnych klientów prawdziwym przerażeniem. Jak zatem kupić dobrą domową drukarkę i nie dać się oszukać?

To co w sklepach

Udając się do sklepu elektronicznego w celu zakupu drukarki, należy liczyć się z tym, że nie do końca udzielona nam zostanie prawdziwa i wiarygodna informacja na temat tych urządzeń. Z pewnością sprzedawcy usilnie będą starali się drukarkisprzedać klientom drukarki, które albo będą dla nich niepotrzebne albo zbyt drogie. Sztandarowym przykładem takiego polecania złego urządzenia jest drukarka laserowa.
Nie da się zaprzeczyć, że jest to urządzenie na prawdę dobre. Potrafi drukować niezwykle szybko, a wydajność z jednego tonera jest bardzo wysoka. Gdzie zatem kryje się haczyk?
Drukarki laserowe są po pierwsze bardzo drogie w zakupie, a po drugie toner niezbędny do drukowania na nich również potrafi kosztować ogromne pieniądze. Cóż zatem klientowi po drogiej drukarce, która potrafi wypuszczać kartkę za kartką, skoro w domu tak dużo się nie drukuje?

A co do domu?

Z tego powodu nie warto jest wierzyć we wszystko co przedstawiają sprzedawcy i sięgnąć po produkty może nieco starsze technologicznie, ale doskonale nadające się w dalszym ciągu do domowych zastosowań, wiele drukarek dobrej jakości kupisz tu https://www.sferis.pl/drukarki-2182. A takim właśnie urządzeniem jest drukarka atramentowa. Tania w zakupie oraz w utrzymaniu. To prawda, że nieco powolna w porównaniu do laserowej, jednak czy czekania 15 sekund dłużej na jeden wydruk dziennie, to tak duży problem?