Ceny niszczarek biurowych

niszczarki

Niszczarki biurowe to urządzenia, których ceny oscylują w szerokim spektrum. Na ich cenę wpływa poziom bezpieczeństwa, pojemność zbiornika na papier czy ilość arkuszy jakie są w stanie zniszczyć jednocześnie.

Poziom bezpieczeństwa a cena

Niszczarki o poziomie bezpieczeństwa 1-2 wahają się w podobnych cenach z uwagi na małą różnicę zastosowania. Za takie urządzenie należy zapłacić przynajmniej około 1000 zł, a spory wpływ na cenę mają również inne parametry, które mogą ją podnieść nawet do 4000 zł.

W miarę rosnącego poziomu bezpieczeństwa rośnie również cena niszczarki. Przy najwyższym, czyli piątym oraz szóstym, gwarantującym skuteczne zniszczenie dokumentu, ceny oscylują od 5000 zł do nawet 20000 zł w przypadku dużej wydajności urządzenia.

Parametry wpływające na cenę

Najdroższe niszczarki w danej kategorii bezpieczeństwa cechują się dużą wydajnością, na którą składa się zarówno poziom skomplikowania defragmentacji dokumentów oraz ilość kartek, jakie można zniszczyć w danym czasie. Szczególnie cenione są niszczarki wyposażone w silniki mogące pracować nieprzerwanie, bowiem możliwe jest defragmentacja ogromnej ilości papieru.

Wielkość pojemnika gromadzącego zniszczony papier również wpływa na cenę. Im większy pojemnik, tym rzadziej należy go wymieniać, co jest oczywiście wygodniejszą opcją od częstego opróżniania niszczarki.

Istotnym parametrem wpływającym na cenę jest również mechanizm, jaki odpowiada za niszczenie papieru. Im bardziej skomplikowany, tym większa jest cena urządzenia.