Tanie i efektowne lampy ścienne


Lampy ścienne tak naprawdę sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Wielu klientów decyduje się na nie, by doświetlić konkretne miejsca lub po prostu, by wprowadzić odpowiedni klimat w pomieszczeniach. W dobrych sklepach z lampami można znaleźć ogromny wybór prostych, minimalistycznych, jak i bardzo eleganckich lamp ściennych. Na jakie modele najczęściej decydują się klienci? Jakie są obecne trendy wnętrzarskie? Na te oraz na wiele więcej pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Lampa ścienna w stylu loftowym

Proste, drewniane, szklane lub metalowe lampy doskonale sprawdzają się w mieszkaniach i domach urządzonych w stylu loftowym. Wbrew pozorom tego typu oświetlenie może być świetną dekoracją w salonach, jadalniach, kuchniach, łazienkach oraz w korytarzach. Takie światło wystarczy, by w pełni oświetlić wnętrze i by stworzyć w nim ciepłe, przytulne miejsce, które będzie zwracać uwagę domowników. Ogromnym plusem takich lamp jest na pewno ich cena.

Lampa ścienna w stylu glamour

Jeszcze do niedawna takie efektowne, błyszczące lampy dominowały w większości wnętrz. Piękne, ozdobne, kryształowe lampy ścienne wykonane w rozmaitych kształtach, kolorach i wzorach doskonale sprawdzały się szczególnie w dużych, przestrzennych pomieszczeniach. Wybierając takie lampy ścienne warto od razu zdecydować się na kilka sztuk, które umieści się obok siebie. Wówczas efekt jest naprawdę zniewalający. Lampa ścienna w stylu glamour elegancko prezentuje się także w pomieszczeniach publicznych. Takie oświetlenie często zobaczyć można w restauracjach, kawiarniach, hotelach, zakładach fryzjerskich, zakładach kosmetycznych itp.

Lampa w stylu skandynawskim

Jeżeli potrzebuje się solidnie wykonanej lampy o prostej konstrukcji, najlepiej zdecydować się na modele stworzone do wnętrz w stylu skandynawskim. Lampy ścienne typu spot, jednopunktowe świetnie wyglądają nad łóżkiem w sypialni, nad lustrem w łazience oraz nad telewizorem lub kanapą w salonie. Ich cena także zachęca do kupna, gdyż można je znaleźć w większości sklepów za kilkadziesiąt złotych.