Jak wykorzystać obrazy czarno białe do dekoracji wnętrz?


Dekoracje to ważny element każdego wnętrza. To one tworzą charakter mieszkania i nadają mu klasy, sprawiają, że jest niepowtarzalne i odzwierciedla osobowość jego właścicieli. Jednym z najlepszych sposobów na udekorowanie pomieszczenia są obrazy. Te w wersji czarno-białej sprawdzą się w każdym mieszkaniu – będą pasowały zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Jakie obrazy w czerni i bieli wybrać do mieszkania i jak dopasować je do jego wystroju?

Obrazy czarno białe – ponadczasowa elegancja

Dekorując mieszkanie, warto zadbać o to, by użyte elementy ozdobne nie były jedynie sezonowym trendem, a odzwierciedlały charakter domowników i były dekoracją na lata. Te wymaganie idealnie spełniają czarno-białe obrazy. Czerń i biel to klasyczne barwy, które nigdy nie wychodzą z mody. Kojarzą się z elegancją, wyczuciem stylu i dobrym smakiem. Ich zaletą jest również uniwersalność. Świetnie komponują się z dowolną paletą kolorystyczną oraz z różnoraką estetyką. Wieszając na ścianie obrazy czarno białe nie trzeba obawiać się, że te przestaną pasować do mieszkania, po małej metamorfozie: zmianie koloru ścian czy zakupie nowych mebli. Ten rodzaj obrazów nigdy nie wychodzi z mody i dobrze wpasowuje się w różne pomieszczenia.

Jak dopasować czarno biały obraz do charakteru wnętrza?

Czarno-białe obrazy dają też duże możliwości. Dostępne są w wersji pejzaży, portretów, geometrycznych wzorów… Wśród monochromatycznych dekoracji każdy znajdzie coś dla siebie. Do wnętrz klasycznych czy tradycyjnych świetnie pasowały będą obrazy z widokami czy portrety, w tych nowoczesnych doskonale odnajdzie się abstrakcja oraz mocne kontrasty. Obrazy czarno-białe wpasują się nie tylko do salonu czy sypialni, ale także np. do pokoju dziecięcego – kolory szarości wyciszą kolorowe już wnętrze i będą działać kojąco na zmysły.