Czy warto powiesić telewizor na ścianie?

uchwyty ścienne na telewizor

Wieszanie telewizorów na ścianie to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą uzyskać zdecydowanie większą swobodę w układzie powierzchni pod telewizorem i umiejętnie schować przewody, które jak powszechnie wiadomo nie prezentują się najlepiej.

Zalety telewizorów na ścianie

uchwyty ścienne na telewizorTelewizor na ścianie zajmuje mniej miejsca i co najważniejsze prezentuje się lepiej. Osoby, które wieszają telewizor na ścianie nie muszą martwić się także o szerokość szafki. Nowoczesne telewizory mogą być naprawdę sporych rozmiarów, dlatego też niekiedy ciężko jest wkomponować je w pozostałe meble. Porządny uchwyt do telewizora jest także najlepszą gwarancją, że telewizor nie zostanie strącony przez małe dziecko albo zwierzaka.

Jak powiesić telewizor na ścianie?

Osoby, które chcą powiesić telewizor na ścianie muszą dokupić specjalny uchwyt do telewizora. Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele modeli uchwytów, które różnią się między sobą nie tylko ceną i wyglądem, ale również jakością wykonania. Porządne uchwyty do TV można kupić już za niecałe 90zł, dlatego też nie jest to duży wydatek. Nowoczesne uchwyty do TV charakteryzują się niewielką grubością, dzięki czemu telewizory idealnie przylegają do ściany.

Montaż uchwytu

Zakup porządnego uchwytu, który można znaleźć w sklepie sferis.pl/uchwyty-stojaki-tv-2141 to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także jego montaż. Osoby, które chcą powiesić telewizor 50-calowy będą musiały skorzystać z pomocy drugiej osoby. Przy każdych uchwytach można znaleźć instrukcje obsługi, gdzie dokładnie jest opisany mechanizm montowania uchwytów do ściany. Osoby, które chcą zamontować uchwyt do TV na ścianach kartonowo gipsowych powinny postawić na specjalne śruby molly. Przy montażu warto skorzystać z poziomicy, aby upewnić się w 100%, że uchwyt jest w idealnym poziomie. Warto poważnie zastanowić się nie tylko nad tym, gdzie zamontować telewizor, ale również jak poprowadzić przewody. Wiszące kable HDMI i kable zasilające niestety nie prezentują się zbyt ładnie, dlatego też warto schować je w ścianie.