Jak kupować podręczniki szkolne i nie przepłacać?


Podręczniki szkolne każdego roku drożeją. W niektórych szkołach wymieniane są nawet kilka razy w roku szkolnym, co generuje dla rodziców dodatkowe koszty. Książki warto kupować z głową, dzięki czemu można znaleźć najlepszą ofertę i nieco zaoszczędzić. Jest bowiem kilka sposobów na to, by kupić podręczniki w bardzo dobrej cenie.

Podręczniki nowe – gdzie kupować?

Nowe podręczniki cieszą się największą popularnością – można je dostać łatwo i szybko. Niestety, zakup nowej książki wiąże się z większym wydatkiem, na który muszą przygotować się rodzice. Warto pytać o koszty w kilku księgarniach i wybrać tę, która zapewnia najniższe ceny. Jeśli podręczniki szkolne są kupowane w pakiecie to zwykle można liczyć na atrakcyjny rabat 5-10% – o taką możliwość również należy zapytać sprzedawcę.

Wiele księgarni prowadzi sprzedaż internetową i tu często można kupić podręczniki nieco taniej, przy okazji korzystając z opcji darmowej dostawy. W ten prosty sposób można skompletować szkolną wyprawkę bez konieczności wychodzenia z domu.

Kupno podręczników używanych

Wielu rodziców decyduje się na zakup podręczników używanych, z których dzieci już się uczyły, jednak nie ma to żadnego wpływu na jakość treści. Książki używane najczęściej kupuje się bezpośrednio od uczniów, np. na kiermaszu szkolnym lub przez internet.

Również niektóre sklepy z podręcznikami skupują książki od uczniów i dzięki temu posiadają w swojej ofercie zarówno podręczniki nowe, jak i używane.

Rodzice, wykonując zakupy powinni zwrócić uwagę na wydanie podręcznika, ponieważ może być ono nieaktualne, a także na kompletność książki. Cena pozycji zależy od stanu technicznego podręcznika czy aktualnego zapotrzebowania.

Ile kosztują podręczniki szkolne?

Podręczniki szkolne https://ksiegarnia.pwn.pl/Podreczniki-szkolne/Podreczniki-szkolne,2197079,k.html nie należą do najtańszych – za kompletny zestaw na cały rok szkolny należy zapłacić ok. 250-300 złotych. Jest to kwota, którą rodzice otrzymują w ramach 300+. Ciężko jest w jej ramach skompletować zarówno wszystkie podręczniki, jak i wyprawkę. Podana cena dotyczy pozycji nowych, ale komplet podręczników używanych można kupić nawet do 100 złotych taniej.