Kilka informacji o pokrowcach samochodowych

pokrowce samochodowe

Z całą pewnością każdy kierowca już wie lub bardzo szybko się dowie, czym są pokrowce na fotel samochodowy. A jest to dodatek do auta, który w wielu sytuacjach staje się wręcz bezcenny. Czym zatem są pokrowce na fotele samochodowe i dlaczego warto je mieć?

Czym jest pokrowiec na fotel?

pokrowce samochodowe

Pokrowiec to swego rodzaju futerał na fotel. Zakładany jest on na całą powierzchnię fotel, doskonale się do niego dopasowując i ściśle do fotela przytlewając. Tworzy dzięki temu dodatkową warstwę ochronną, która ma na celu zabezpieczyć fotel, lub też maskować szkody, które na nim już się pojawiły.

Dlaczego warto mieć pokrowiec na fotelu?

Po co jednak stosować dokładnie taki pokrowiec? Czy oryginalna tapicerka na fotelach nie jest wystarczająco ładna? Być może i jest, lecz jest również niezwykle droga w naprawie i trudna w czyszczeniu. Dlatego też, jeśli posiada się np. dziecko, taki pokrowiec staje się obowiązkowym wyposażeniem, często kupowanym nawet szybciej niż fotelik. Dzięki niemu nawet jeśli dziecko zabrudzi fotel, to całe zabrudzenie pozostanie na pokrowcu, który bardzo szybko i łatwo można z fotela zdjąć i go wyprać. Trzeba też pamiętać o tym, że sam fotelik jest elementem minimalnie ruchomym i w przypadku takiego delikatnego ruszania się po samym fotelu, jego tapicerka się uszkadza. W przypadku uszkodzenia pokrowca bardzo szybko można kupić dosyć tanio drugi. Z fotelem tak łatwo by nie było.