Tusze – oryginał czy zamiennik?


Tuszem nazywany jest pojemnik z barwnikiem, który montowany jest w drukarce. W zależności od zastosowane barwnika może to być tusz czarny, czerwony, niebieski itd. Wszystko zależy od typu urządzenia, w jakim będzie montowany.

Oryginał czy zamiennik

Obecnie wielu producentów oferuje tusze będące zamiennikami oryginalnych produktów wyprodukowanych przez znanych producentów do naszego urządzenia. Wiele z takich produktów jest produkowanych w wysokim standardzie dzięki czemu nie różnią się praktycznie od swoich oryginalnych odpowiedników.

Tusze zamienniki niejednokrotnie mają znacznie większą wydajność, umożliwiając drukowanie większej ilości materiałów w podobnej jakości co oryginalne tusze.

Produkty będące zamiennikami są znacznie tańsze, nawet kilkukrotnie od tych wyprodukowanych przez producentów. Obecnie prawo nakazuje producentom urządzeń umożliwienie instalacji nieoryginalnych tuszy. Dzięki temu jesteśmy w stanie kilkukrotnie obniżyć koszty eksploatacji naszego urządzenia.

Gdzie zakupić tusze do drukarek?

Najtańszą opcją zakupu tuszu są sklepy internetowe. Oferują one znacznie tańsze produktu aniżeli sklepy stacjonarne. Zamówienie wysyłane jest pocztą albo kurierem i w dużej części przypadków przesyłka jest darmowa i już po kilku dniach trafia na wskazany adres.

Użytkownicy nieznający typu ani modelu tuszu mogą skorzystać z pomocy sprzedawcy, który informacji udzieli przez specjalny chat, infolinię albo drogą mailową.

Osoby preferujące zakupy tradycyjne zamienniki tuszy znajdą również w sklepach stacjonarnych, jednak będą one odrobinę droższe niż te kupione w internecie.