Czy istnieje idealna pieczątka?

niezbędny datownik w każdej firmie

Pieczątka jest nieodzownym elementem każdego przedsiębiorcy i pracownika biurowego. Dzięki nim możliwe jest nie tylko załatwienie szeregu spraw urzędowych i formalnych, ale również zaprezentowanie się i za reklamowe w lepszym, bardziej prestiżowym świetle przed swoimi klientami. Czy istnieje jednak jeden, uniwersalny wzór, co do którego należy się zawsze stosować?

Pieczątki dawniej i dziś

Pieczątka jest przyrządem, który towarzysz biznesowi od bardzo dawna. Z oczywistych względów obecne są znacznie bardziej nowoczesne od tych, których używali ludzie wiele pokoleń temu. Dawniej był to po prostu zwykły stempel, który maczany był przed użyciem w pojemniku wypełnionym tuszem. Taka pieczątka była po pierwsze bardzo nieprecyzyjna, a po drugie zupełnie niepraktyczna, jeśli chciałoby się z niej korzystać mobilnie.

Nic zatem dziwnego, że wraz z rozwojem technologi rozwój dotknął również branże pieczątek i powołano do życia pieczątki automatyczne, których swobodnie można użytkować również poza biurem.

Co musi być na pieczątce?

Częstym problem dla osób, które dopiero zamawiają pieczątki do swojej firmy, są wątpliwości co do tego, co musi znaleźć się na niej. Czy są jakieś określone wzory lub ramy co do informacji? Czy jest to usankcjonowane prawnie bądź też obyczajowo?

Przyjmuje się, że powinny się na niej znaleźć się podstawowe dane firmy, takie jak jej nazwa i adres. Dodatkowe aspekty wykonania pieczątki pozostawiane są tylko i wyłącznie w gestii osoby, która będzie się nimi posługiwała. Mogą to być pieczątki proste, ale też niezwykle skomplikowane i wzbogacone np. w dodatki graficzne.

Więcej – https://www.doktortusz.pl/pieczatki