Buty adidas ZX Flux

buty adidas zx flux

Zaprojektowanie dobrego obuwia sportowego nie jest łatwym tematem. I mówię to z pełną premedytacją, jako osoba, która przez swoje dotychczasowe życie przemierzała świat w obuwiu każdego liczącego się producenta.

Jaki powinien być dobry but

Dobry sneaker, to taki, który jest przede wszystkim wygodny, ma swój niepodrabialny styl oraz charakterystyczny wygląd.
Czy któryś z producentów wywiązał się z tych podstawowych założeń? Zrobił do zdecydowanie adidas swoją serią ZX Flux.

ZX Fluxy charakteryzują się minimalistycznym stylem, silnie inspirowanym powstałym pod koniec lat 80 modelem ZX 8000. Inspiracja ta daję temu sneaker silnego kopa w przeszłość, nasycając go jednocześnie nowoczesną oszczędną stylistyką, dzięki czemu najmodniejsze fasony adidas ZX Flux , są dziś na stopach wielu znanych celebrytów i serwerach licznych blogów modowych.

Wygoda? Jeszcze jaka!

Bez zbędnej przesady powiem, że ZX Flux jest jednym z najwygodniejszych butów, jakie przyszło mi używać. Niezwykle lekkie, prawie nie wyczuwalne, bardzo przewiewne i bardzo wygodne. Często zdarza mi się korzystać z moich sneakerów bez skarpetek, w ZX Flux była to prawdziwa bajka. Zero obtarć, sama delikatność i wygoda. Bardzo dobry but na lato, czyli okres w którym najbardziej potrzebujemy wygodnego i dobrze wykonanego obuwia. Ogromny plus adidasie.

Wady?

Będąc złośliwym za wadę można uznać, to co mi akurat bardzo przypadło do gustu, czyli oszczędne wykonanie, pozbawione wodotrysków, na rzecz gustownego minimalizmu. Kwestia gustu i indywidualnego podejścia do tematu.
Druga sprawa, cena. Aby to modne obuwie adidas ZX Flux, stało się naszą własnością, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 400 zł. Jak na mój gust warto, za te pieniądze otrzymujemy produkt warty tych pieniędzy i nie jest to w żadnym stopniu próba naciągnięcia klienta.
Trzecią wadą jest trochę zbyt duża tendencja tego modelu do brudzenia się. Nie wiem, może ma na to wpływ mój styl użytkowania, jednak przy innych modelach tego nie zauważyłem.

Nie zmienia to jednak faktu, że najmodniejsze buty adidas ZX Flux hitem 2018 zostaną z całą pewnością. Pomimo delikatnych i może lekko naciąganych minusów, całokształt prezentuje się nad wyraz imponującą. Jedno wiem na pewno, ja już wiem w czym przechodzę najbliższe lato.