Diabetofort


 

Diabetofort jest płynem przeznaczonym do stosowania doustnego. Jest to naturalna kompozycja składników mająca działanie lecznicze. Odnajduje zastosowanie w medycynie rodzinnej i diabetologii. 

Skład

Preparat ziołowy jakim jest diabetofort zawiera następującą kompozycję składników, która zapewnia mu jego charakterystyczne lecznicze działanie: wyciąg z kłącza perzu, liść brzozy, naowocnia fasoli, liść jeżyny, owoc dzikiej róży.

 

Zastosowanie

Diabetofort jest przede wszystkim lekiem moczopędnym, czyli pobudza organizm do produkcji moczu. Stosuje się go w leczeniu problemów z oddawaniem moczu. Ponadto po konsultacji można go wykorzystać w leczeniu cukrzycy niezależnej od insuliny. Można stosować go profilaktycznie u osób z rodzinną predyspozycją do cukrzycy. Jego skuteczne działanie opiera się na regularnym i dosyć długim okresie przyjmowania.

 

Przeciwskazania

Leku nie powinno stosować się u osób z niewydolnością serca i nerek, chorujących na alkoholizm, padaczkę, choroby umysłowe lub posiadających uszkodzenia mózgu. Przeciwwskazaniem jest również nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

 

Należy pamiętać, że stosując ten preparat należy zachować nie mniejszą ostrożność niż przy stosowaniu jakiegokolwiek leku. Nie powinien zmylić nikogo fakt, że preparat jest na bazie ziół i popularnych roślin. Jego niewłaściwe stosowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku dla zdrowia pacjentów.