Żel aloesowy Holika Holika


Aloes jest bardzo znaną rośliną w naszym kraju. Ba! W wielu domach służy za roślinę ozdobną. Czy jednak jesteś świadomy jego dobroczynnych właściwości kosmetycznych, które mogą pomóc przy licznych problemach skórnych? Być może to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie.

  1. Przyspiesza gojenie się ran

To jedna z najbardziej znanych właściwości żelu aloesowego. Wpływa on w zbawienny sposób na różnego rodzaju rany, przyspieszając regenerację uszkodzonych tkanek.

  1. Świetnie nawilża

Dzięki łatwo wchłaniającej się konsystencji żel ten doskonale nadaje się do nawilżania skóry, działając na nią jednocześnie łagodząco i regenerująco.

  1. Doskonały na poparzenia

Ze względu na wspomniane właściwości odbudowujące tkanki, jak i żelową konsystencję jest doskonałym środkiem pozwalającym na złagodzenie bólu i efektów związanych zarówno z poparzeniami słonecznymi, jak i wynikłymi z oblania się wrzątkiem bądź dotknięcia gorącego przedmiotu.

  1. Wzmacnia włosy

Stosując żel aloesowy przy pielęgnacji włosów wzmocnimy ich strukturę, dzięki czemu staną się one mocniejsze, bardziej lśniące i zregenerowane. Ten naturalny kosmetyk zapobiegnie również rozdwajaniu się końcówek.

  1. Zapobiega wysuszaniu się skóry

Osoby, które mają problem z łuszczącą się skórą, powinny sięgać jak najczęściej po tego typu preparaty aloesowe, gdyż pomogą one w nawilżeniu i odżywieniu naskórka, dzięki czemu problem przesuszonej i łuszczącej się skóry zniknie błyskawicznie.