W jaki sposób powinno się dbać o paznokcie?

paznokcie wrocław

Należy zdawać sobie sprawę, że pielęgnacja paznokci nie musi być wcale problematyczna i żmudna. Trzeba wiedzieć, że zarówno rozdwojone, jak i łamliwe czy zniszczone paznokcie Wrocław można bez żadnego problemu wzmocnić domowymi sposobami oraz zmianą diety.

W jaki sposób efektywnie można zadbać o paznokcie?

Należy przede wszystkim wiedzieć, że pielęgnowanie łamliwych oraz słabych paznokci jest procesem wieloetapowym. Oczywiście problemy w zdecydowanej większości przypadków będą dotykały osób starszych, winne mogą być również geny. Warto jest też udać się raz na jakiś czas na zabieg pielęgnujący paznokcie we Wrocławiu np. do Easynails.

Dieta na mocne paznokcie

Właściwa dieta również zaliczana jest do pielęgnacji paznokci. Warto wiedzieć, że przyczyną rozdwojenia paznokci z tendencją do łamania w znacznej większości jest nieodpowiednie odżywianie się. Rekomendowane jest zatem zadbanie, by w menu znajdowały się pokarmy, które są bardzo bogate w żelazo, cynk, wapń, a także witaminy A, B (biotyna) i E.

Zalecane jest również spożywanie dużej ilości kiszonek, cytrusów, zielonej natki pietruszki, warzyw, bananów czy wysokiej jakości czerwonego mięsa. Nie można także zapomnieć o rybach, orzechach, soczewicy czy pełnotłustego nabiału.

W dbaniu o paznokcie bardzo mogą być pomocne również: żelatyna (znajdująca się w galaretkach, dżemach, żelkach), siemię lniane, skrzyp polny czy kapsułki z olejem z wiesiołka. Trzeba także pamiętać, by pić duże ilości wody, a także soków z warzyw i owoców.