Książeczki ze szlaczkami

ABC Przedszkolaka Z pieskiem Łatkiem

Dziecko rozwija się przez całe swoje dzieciństwo, dlatego warto mu w tym pomóc na każdym etapie jego życia. Warto dołożyć wszelkich starań, aby pomagać dziecku w pierwszych próbach mówienia, chodzenia czy pisania. W momencie, gdy maluch wykazuje bardzo duże zainteresowanie ołówkiem czy długopisem, warto dać mu książkę ze szlaczkami. Odpowiednio wcześnie podjęty rozwój zdolności manualnych z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Korzyści z korzystania z książek ze szlaczkami

W każdym domu, w którym mieszka przedszkolak powinna znaleźć się przynajmniej jedna książeczka ze szlaczkami. To doskonały sposób na zabawę i naukę w jednym dla dziecka. Dziecko będzie się doskonale bawiło, a przy tym zyska doskonały wstęp do nauki samodzielnego pisania. Szlaczki książki dla przedszkolaka doskonale rozwijają w dziecku zdolność koncentracji.

Jak wybrać najlepsze książeczki ze szlaczkami?

Wielu rodziców zastanawia się, jak wybrać najlepsze książki ze szlaczkami dla przedszkolaków. Na rynku wybór jest tak ogromny, że bardzo często nie wiedzą co którą z nich sięgnąć, aby możliwie jak najbardziej rozwinąć zdolności dziecka. W pierwszej kolejności należy mieć na względzie wiek dziecka. Inna książeczka będzie lepsza dla trzylatka, a zupełnie inna dla pięciolatka czy sześciolatka. Na szczęście wydawnictwa wydające współcześnie wszelkiego rodzaju książki dla dzieci dbają o odpowiednie oznaczenie książek, zatem znalezienie odpowiedniej dla malucha jest dość proste. W przypadku książek ze szlaczkami niezwykle ważne jest, aby były one najbardziej jak to możliwie różnorodne. W książeczce poza samymi szlaczkami powinny znaleźć się różnorodne zadania, dopasowane do wielu dziecka. Najpopularniejsze i najczęściej spotykane to łączenie ze sobą kropek. Dzięki temu maluch będzie zaciekawiony, a jego nauka pisania znaczne bardziej urozmaicona.