Czy pamiętasz komiksy z dawnych lat?


Dziś – dorośli, a jeszcze wczoraj – zachwycaliśmy się rysunkowymi opowieściami. Komiksy wciągały zarówno maniaków książek, jak i tych bardziej opornych na czytanie. Atrakcyjna forma obrazkowa z treścią w chmurkach i dymkach była świetnym sposobem na rozrywkę. A gdyby tak dzisiaj wrócić do dawnych lat? Czy pamiętasz jeszcze te komiksy?

Bohaterowie najlepszych komiksów

Sięgnij pamięcią do swoich ulubionych bohaterów z dzieciństwa… 

  • Kajko i Kokosz – seria o dwóch słowiańskich wojach, mieszkających w grodzie Mirmiła. Słynna opowieść Janusza Christy, na której podstawie powstały również gry
  • Asterix i Obelix – ten duet rysunkowy to pierwowzór popularnych filmów komediowych o Galach, a według niektórych – inspiracja do powstania przygód Kajka i Kokosza. Kwestia pozostaje sporna… Na szczęście, obie pary są nie do podrobienia!
  • Thorgal – za jego historię odpowiedzialny jest belgijski scenarzysta Jean Van Hamme, a za rysunki – Polak Grzegorz Rosiński. Komiks wykorzystuje elementy mitologii nordyckiej, a akcja toczy się we wczesnym średniowieczu. Jest śmierć, jest miłość, są intrygi.
  • Tytus, Romek i A’Tomek – trudno byłoby nie wspomnieć o polskiej serii Papcia Chmiela. Dwaj harcerze i człekokształtna małpa, a w konsekwencji: dużo absurdu i humoru, ale też wątków edukacyjnych.
  • Kaczor Donald – o disneyowskich postaciach czytało się bardzo chętnie. Siostrzeńcy, wujek Sknerus, Daisy… Kacza rodzinka potrafiła przynieść dużo rozrywki – momentami bardzo zabawnej. Nie tylko na ekranie!

Czar wspomnień

Być może Twoje stare komiksy nadal zalegają na strychu. Zajrzyj do nich! A może chciałbyś poznać nowości? Być może nie wiedziałeś, że komiksy są nadal produkowane. Wśród nich jest sporo pozycji przeznaczonych dla dorosłych czytelników.