Ochroń swoje dane z niszczarką

niszczarka

Utylizacja w dzisiejszych czasach to bardzo ważny etap w ochronie danych osobowych. Zanim dokumenty trafią do śmieci, powinny być odpowiednio zniszczone i tym samym zabezpieczone przed osobami trzecimi. W tym celu najczęściej wykorzystuje się niszczarki. Maszyny te niszcząc dokumenty, dbają o bezpieczeństwo danych klientów, jak i pracowników danej firmy.

Zabezpieczenie poprzez zniszczenie

Dziś ochrona danych osobowych jest bardzo ważna, a nieprzestrzeganie przepisów z nimi związanych grozi wysokimi grzywnami. Również niepożądane znalezienie się czyiś danych u osób trzecich często kończy się nieciekawymi przygodami i obciążeniem kosztami. Aby ustrzec się przed takimi sytuacjami, warto wyposażyć się w niszczarkę. Urządzenie dba o bezpieczeństwo, niszcząc dokumenty na bardzo drobne części.
Kiedyś wystarczyło pociąć pliki kartek na paski, jednak dziś takie wyjście nie byłoby już możliwe.

Takie paski bowiem łatwo poskładać w całość, zyskując dostęp do danych. O wiele większą popularnością cieszą się dziś na rynku niszczarki tnące dokumenty na bardzo małe fragmenty, niemożliwe do składania w całość. Takie niszczarki https://www.sferis.pl/niszczarki-3964 są o wiele bezpieczniejsze – nie ma możliwości, aby z dokumentów dało się odczytać ważne informacje takie jak adres zamieszkania, pesel czy numer telefonu.

Rodzaje niszczarek dostępne na rynku

Decydując się na niszczarkę, warto zastanowić się, jaka konkretnie jest potrzebna. Mała, średnia, duża? Ile dokumentów dziennie będzie podlegało niszczeniu? Najmniejsze niszczarki dostać można już za 300. złotych. Ich silnik potrafi działać przez 30 minut bez przerwy. Takie urządzenie sprawdzi się tylko w wypadku małych firm bądź do użytku domowego.

Jeśli materiału, który się niszczy jest bardzo dużo, warto zainwestować w większą niszczarkę: średnią, bądź dużą. Silnik w takich urządzeniach potrafi działać wiele godzin bez przerwy. W małych niszczarkach nie został przystosowany do tak ciągłej pracy – po krótkim czasie zaczyna się po prostu przegrzewać i nie jest możliwa dalsza praca z niszczarką.